top of page

כיתות הלימוד

חוג קראטה

הדגש בבית הספר הבינלאומי לקראטה בנתניה, "קראטה-דו ישראל", הוא על העצמת החניך. לכל אחד צרכים שונים, בין שהם פיזיים, נפשיים או רוחניים. האימונים בכיתות השונות מאפשרים לחניכים למצות את הפוטנציאל האישי בהתאם לקצב ההתקדמות האישי.

 

המדריכים במועדון הקראטה בנתניה שמים דגש על החניך כאדם, הכוונתו והכשרתו לאדם בעל יכולת הגנה עצמית. אולם לא פחות חשוב, לאדם בעל ערכי מוסר חברתי, כבוד לזולת ומשמעת עצמית.

 

בעת ההרשמה לבית הספר לקראטה בנתניה, תשובצו לכיתה על פי גילכם, ובתקופה הראשונה תקבלו חניכה אישית של מדריך או חניך מתקדם במועדון, בכדי לפתח את היכולות הבסיסיות עימן תוכלו להצטרף ליתר החניכים.

 

המעבר לכיתות המתקדמות הינו בהתאם לרמת הידע, הגיל והיכולת הפיזית. לעיתים עוברים נערים צעירים להתאמן עם בוגרים ובכך מתחזקים ומשתפר ביטחונם העצמי.

 

כיתות ילדים ונוער

כיתות הילדים נחלקות על פי גילאים. ישנם הבדלים גדולים, הן פיזיים והן קוגניטיביים בין ילדים בטווח הגילאים.​ 

כיתת טרום קראטה

בכיתה זו בנים ובנות בגילאי 5-7, העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקראטה. השיעורים הינם בני 45 דקות ומטרתם לשפר את ביטחונם העצמי של הילדים, את היכולות המוטוריות ובעיקר לתת להם מסגרת חברתית מהנה. השיעורים מורכבים מאימון פונקציונלי על אלמנטים של שיווי משקל, ריכוז, קואורדינציה ומלווה במשחקי תנועה.

 

כיתת ילדים

בכיתה זו ילדים וילדות בגילאי 8-10. בכיתה זו לומדים הילדים את הבסיס של אומנות הלחימה קראטה. באמצעותה הם משפרים קשב, ריכוז ויכולות מוטוריות. מתחילים ניצנים של יכולת הגנה עצמית וטכניקה קרבית. הבטחון העצמי משתפר וכן ההתמודדות החברתית. הילדים רוכשים בנוסף ליכולות הפיזיות גם חברים חדשים ומפתחים יחסי כבוד ומשמעת המתבטאים גם בחיי היום-יום.

 

כיתת נוער

כיתה זו מתאימה לגילאי 11-15. בשלב זה מושם דגש על לימוד הקראטה לעומק וביצוע יעיל ומהוקצע. הילדים לומדים להכיר את יכולותיהם, לשלוט באחר ולהגיב בצורה פעילה לתוקפנות נגדם.  בכיתה זו האינטנסיביות והדרישות מן החניכים גדלה בכדי למקד אותם במטרה. הם לומדים מגוון של טכניקות הגנה עצמית בשיטת גוג'ו-ריו כגון שיחרור מלפיתות, חניקות, התמודדות מול מבוגר, מול מספר יריבים והתנהגות במצבי אמת. 

הנערים הבוגרים בכיתה, בגיל ההתבגרות נדרשים למשמעת עצמית, התמדה ומאמץ בכדי להתקדם.

 

כיתות בוגרים

 

כיתת בוגרים מתחילים

כיתה זו הינה נקודת הכניסה לבוגרים לעולם הקראטה בבית הספר לקראטה בנתניה, כמו גם התחנה הבאה לבני הנוער שסיימו את כיתת הנוער. 

כאן נלמדים יסודות שיטת קראטה גוג'ו ריו (ראו על השיטה באתר), לשם הגנה עצמית. 

הכיתה הינה לתלמידים מגיל 16 או נערים מוכשרים צעירים יותר המסוגלים להתמודד לצד מבוגרים. 

מבוגרים שמתחילים להתאמן זוכים ליחס אישי ועבודה פרטנית עם מדריך צמוד בחודש הראשון לאימוניהם, ולאחריו מצטרפים לכיתה ומשתלבים בה.

הסיבות להצטרפות המבוגרים מגוונות  - החל משיפור כושר גופני, הגנה עצמית ועד כדי הגשמה עצמית. בכיתה זו הם נחשפים לעומקה וייחודה של שיטת קראטה גוג'ו ריו ואף יכולים להתאמן במחנות אימונים ארציים של הארגון הארצי IOGKF.

 

כיתת בוגרים מתקדמים

זוהי הכיתה המתקדמת במועדון הקראטה בנתניה. מתאמנים בה חניכים בעלי חגורות חומות ושחורות (נדרשות כ-3 שנים להגיע לרמה זו).

בכיתה זו נלמדת שיטת גוג'ו ריו לעומקה, מתורגלות טכניקות מתקדמות וקרבות אימון מלאים. החניכים זוכים לגלות את הפילוסופיה המקשרת בין גוף ונפש דרך האימון ומסוגלים להגן על עצמם בצורה יעילה.

 

כיתה זו כוללת כיום חניכים ותיקים המתאמנים למעלה מ-20 שנה, אשר החלו את אימוניהם עם סנסאי יהודה פנטנוביץ ז"ל. הקבוצה מגובשת והינה מסגרת חברתית נוספת בה ניתן ליצור קשרי חברות וחברותא.

 

מידי שנה יוצאים לא מעט חניכים בכירים למחנות אימונים בינלאומיים של ארגון IOGKF העולמי, בהם הם מתאמנים עם המדריכים הבכירים בעולם, וזוכים להעמיק עוד יותר את ידיעותיהם ויכולותיהם באומנות הלחימה.

 

אנו מזמינים אתכם, גברים, נשים, נוער וילדים, להתנסות באימוני קראטה בנתניה, במסגרת חוג בבית הספר הבינלאומי, קראטה-דו ישראל, המוסד הותיק והמוערך בנתניה ובארץ.

 

bottom of page